LAPINLAHDEN RATSASTUSSEURA HARJOITUSESTEKILPAILUT LA 13.7.19

LÄHTÖJÄRJESTYS

LUOKKA 1, Ristikko, arv. A.1.0:

  1. Adalmiina            - Barney
  2. Veera Mattila – Allma   HyvUra  
  3. Milla Pitkänen – Barney

LUOKKA 2, 40cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Vanessa Paaskoski – Jamppis   LaRS 
  2. Veera Mattila – Allma    HyvUra  
  3. Elviira Penttinen – Elwis     LaRS

LUOKKA 3, 50cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Ella Stedt – Aura     LaRS
  2. Vanessa Paaskoski – Jamppis  LaRS
  3. Anne Pellikka – Natsa     LaRS

LUOKKA 4, 70cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Pinja Valta - Papu   LaRS
  2. Emma Danschu – Renttu   LaRS
  3. Alina Könttä – Papu    KvR

LUOKKA 5, 80cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Ronja Partanen – Kassinen         LaRS
  2. Inka Silvola – L.R. Roseate Sky    LaRS
  3. Henna Danschu – Netta    LaRS
  4. Hilta Korkiamäki – Aura     LaRS
  5. Ulla-Emilia Lehtonen – Renttu   KvR
  6. Reeta Pesonen – Kassinen   LaRS

LUOKKA 6, 90-110cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Helmi Huttunen – Iiro                   LaRS   90
  2. Inka Silvola – L.R. Roseate Sky    LaRS  90
  3. Helmi Huttunen – Iiro                   LaRS 100

 

 

 

 

Lapinlahden Ratsastusseuran harjoitusestekilpailut ma 13.5.19

Lähtöjärjestys

Luokka 1, Ristikko, arv. A.1.0:

  1. Ella Stedt – Jamboriina   LaRS
  2. Hilta Korkiamäki – Goldencoast Nightmoon  LaRS
  3. Milla Pitkänen – Jamppis   LaRS

Luokka 2, 40-50cm, arv. 367.1 (A2/A2):

  1. Vanessa Paaskoski – Papu LaRS    40cm
  2. Iida Tolvanen – Papu SaR             50cm
  3. Elviira Penttinen – Ra-Pe Bugatti LaRS  50cm
  4. Pinja Valta – Papu            LaRS      50cm

Luokka 3, 70cm, arv. 367.1:

  1. Milja Tolvanen – Netta SaR
  2. Emma Danschu – Aura LaRS
  3. Helmi Huttunen – Natsa   LaRS
  4. Inka Silvola – Rosie LaRS
  5. Henna Danschu – Netta LaRS
  6. Hilta Korkiamäki – Aura LaRS

Luokka 4, 80cm, arv. 367.1:

  1. Helmi Huttunen – Natsa LaRS
  2. Ulla-Emilia Lehtonen – Renttu KvR
  3. Ronja Partanen – Kassinen LaRS
  4. Inka Silvola – Rosie LaRS
  5. Helmi Huttunen – Iiro LaRS

Luokka 5, 90cm, arv. 367.1:

  1. Ulla-Emilia Lehtonen – Renttu KvR
  2. Sofia Tallgren – Venni LaRS
  3. Helmi Huttunen – Iiro LaRS 

 

 

KILPAILUKUTSU

 

Tervetuloa Lapinlahden Ratsastusseuran järjestämiin harjoituskilpailuihin esteratsastuksessa ma 13.5.2019 klo 18.00 alkaen Nerkoon Ratsastustallilla.

LUOKAT :

1. ristikko-50cm  arv A.1.0 avoin kilpailu-uraa aloitteleville

2. 60cm   arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille

3. 70cm   arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille

4. 80cm   arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille

5. 90cm – 100cm (tarv.isompaa) arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille

Ilmoittautumiset tallin seinällä olevaan listaan sunnuntai-iltaan 12.5. mennessä tai sähköpostilla miiatallgren@yahoo.com. Otamme jälki-ilmoittautuneita.

Lähtömaksu Lapinlahden Ratsastusseuran jäseniltä 10e, muiden seurojen jäseniltä 12e.  Varaa mukaasi tasaraha kansliaan :). Palkintoina ruusukkeet.

Ratamestarina toimii Miia Tallgren.

Kilpailut käydään Nerkoon tallin ulkokentällä. Verryttely maneesissa.

Siisti ratsastusasu, turvaliivin käyttöä suositellaan.

Kilpailuissa toimii pienimuotoinen puffetti.

 

                

 

 

 

Lapinlahden Ratsastusseuran harjoitusestekilpailut la 30.3.19

Lähtöjärjestys

Luokka 1, Ristikko, arv. A.1.0:

1. Tiina Tervakoski – Eini IiRat

2. Elviira Penttinen – Rape Bugatti LaRS

Luokka 2, 50 cm, arv. 367.1:

1. Kerttu Korhonen – Papu LaRS

2. Inka Silvola – Valiuta LaRS

3. Pinja Valta – Papu LaRS

Luokka 3, 60-70cm, arv. 367.1:

1. Inka Silvola – Valiuta LaRS 60cm

2. Hilta Korkiamäki – Aura LaRS

3. Henna Danschu – Netta LaRS

4. Ulla-Emilia Lehtonen – Renttu KvR

5. Ronja Partanen – Kassinen LaRS

6. Emma Danschu – Aura LaRS

7. Inka Silvola – Rosie LaRS

Luokka 4, 80cm, arv. 367.1:

1. Ulla-Emilia Lehtonen – Renttu KvR

2. Inka Silvola – Rosie LaRS

3. Reeta Pesonen – Kassinen LaRS

4. Helmi Huttunen – Iiro LaRS

Luokka 5, 90cm, arv. 367.1:

1. Sofia Tallgren – Venni LaRS

2. Helmi Huttunen – Iiro LaRS 

 

 

Tervetuloa Lapinlahden ratsastusseuran hiihtoratsastuskilpailuihin su 17.3.19 alkaen klo 12 Nerkoon Ratsutallille!


1. Ilmoittautumiset 14.3 mennessä, jälki-ilmoittautuneita otetaan.
2. Palkintona esinepalkinnot
3. Pukeutumisessa vaaditaan kypärät molemmilla sekä lajiin soveltuva varustus.
4. Säävaraus, kilpailuja ei järjestetä, jos olosuhteet eivät sitä salli.
Virhepisteet:
 Lähtölinjan ylitys ravaten/laukaten aiheuttaa 10 virhesekuntia.
 Esteen ohittaminen aiheuttaa 10 virhesekuntia.
 Tötteröiden kaataminen aiheuttaa 10 virhesekuntia.
 Hiihtäjän kaatumisesta ei aiheudu virhepisteitä.
 Ratsukko saa noutaa radan ulkopuoleltakin kaatuneen hiihtäjänsä. Hiihtäjä voi
hiihtäen ottaa kiinni ratsukkonsa, jos hän kaatumisen tai muun syyn takia on
irtautunut vetohihnoistaan. Radalta poistuneen valjakon on jatkettava
suoritustaan siltä kohdalta, jolta poistuminen tapahtui. Kelloa ei pysäytetä
kaatumisen ajaksi.
 Virhesekunnit lisätään suoritusaikaan ja yhteenlaskettu aika on valjakon tulos.
Parhaimman ajan saanut ratsukko on voittaja.
Rata on nähtävillä tapahtumapäivänä, siellä on este ratsukolle sekä pujottelutehtävä ja
tarkkuuseste valjakolle.
Ilmoittautumiset inkasilvola@gmail.com

 

 

 

HARJOITUSESTEKISAT 

ALUSTAVA LÄHTÖLISTA maanantai 18. helmikuu 2019 Lk 17:30 1

Luokka 1 ristikko 2 lähtöä, ei sijoituksia.

Milla Pitkänen Barney 17:30

Inka Silvola Eimi 17:3

Luokka 2 Estekorkeus 50 cm
3 lähtöä, ei sijoituksia.
Kerttu Korhonen Hillside Balrog
17:40 TAUKO 15 MINUUTTIA
Vanessa Paaskoski Aura-Aurora 17:45
Pinja Valta  Hillside Balrog 18:00

Luokka 3 Estekorkeus 60 cm 4 lähtöä, ei sijoituksia.

Inka Silvola L.R. Roseate Sky

Hilta Korkiamäki Aura-Aurora 18:20

Emma Danschu  Hillside Balrog 18:25

Henna Danschu Helon Tiina 18:30

Luokka 4 Estekorkeus 70 cm
5 lähtöä, ei sijoituksia.
Reeta Pesonen Cassiroma
Milja Tolvanen Helon Tiina 18:50 SaR
Inka Silvola L.R. Roseate Sky
Ulla-Emilia Lehtonen Renttu 19:00 KvR
19:05 TAUKO 15 MINUUTTIA
Ronja Partanen Cassiroma 19:10

Luokka 6 Estekorkeus 90 cm
1 lähtöä, ei sijoituksia.
Helmi Huttunen Iiro

 

 

 

 LARS Harjoituskouluratsastuskilpailut 1.12.18

 LÄHTÖLISTA  lauantai 1. joulukuu 2018 Lk 10:00  

Luokka 1 Helppo C, E.B. Special, 2015 Jakaminen 1H 11 lähtöä, 4 Sijoittuu.

10:00 Elviira Penttinen Rape-Bugatti LaRS   10:00

          Pinja Valta Aura-Aurora  LaRS    10:05

          Kerttu Korhonen Hillside Balrog  LaRS 10:10

          Vanessa Paaskoski Jamboriina LaRS 10:15

                  TAUKO 20 MINUUTTIA

       Emma Danschu Aura Aurora  LaRS    10:40

       Reeta Pesonen Cassiroma  LaRS   10:45

       Ronja Partanen Helon Tiina   LaRS    10:50

       Satu Silvola Valiuta  LaRS        10:55

               TAUKO 20 MINUUTTIA 11:00

      Anni Klemetti Eimi LaRS  11:20

      Hilta Korkiamäki Aura-Aurora  LaRS  11:25

      Henna Danschu Helon Tiina LaRS   11:30

Luokka 2, B-merkin kouluohjelma, 3 lähtöä 1 sijoittuu

      Inka Silvola Valiuta LaRS 11:35

         TAUKO 20 MINUUTTIA

      Ulla-Emilia Lehtonen Hillside Balrog  KvR  12:00  

      Inka Silvola L.R. Roseate Sky LaRS 12:05

Luokka 3, A-merkin kouluohjelma, 2 lähtee 1 sijoittuu

      Miia Tallgren  Vendetta    LaRS      12:10

      Inka Silvola  L.R. Roseate Sky  LaRS   12:15

 

 

 

 

Tervetuloa

Lapinlahden Ratsastusseuran järjestämiin kouluratsastuksen harjoituskilpailuihin

Nerkoon Ratsutallille la 1.12.18 alkaen klo 10

Ohjelma

Luokka 1: Helppo C, E.B. Special 2015, avoin kaikille

Luokka 2: B-merkin kouluohjelma, avoin kaikille

Luokka 3: A-merkin kouluohjelma, avoin kaikille

Erityismääräykset:

1. Ilmoittautumiset to 29.11.18 mennessä tallin seinällä olevaan listaan tai sähköpostilla osoitteeseen              miiatallgren@yahoo.com

2. Lähtölistat tulevat pe 30.11.18 osoitteeseen www.lapinlahdenratsastusseura.fi ja LaRS facebooksivulle.

3. Peruutukset viestillä puh. 044-5670844

4. Ilmoittautumis- ja lähtömaksu 15 €, varaa mukaasi tasaraha kansliaan!

Emme ota jälki-ilmoittautumisia.

5. Kilpailussa noudatetaan SRL:n kilpailusääntöjä. Kilpailuasuna siistit

ratsastusvaatteet.

6. Kilpailupaikkana on Nerkoon maneesi, verryttely ryhmittäin maneesissa.

7. Kilpailupaikalla toimii pienimuotoinen buffetti.

8. Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.

9. Ratsastajan on kuuluttava johonkin ratsastusseuraan.

10. Tiedustelut Miia Tallgren 044-5670844.

Karsinapaikkavaraukset Enni Huttunen 040-7241827.

 

Ajo-ohje kilpailupaikalle:

 

5-tieltä n.6km Lapinlahdelta pohjoiseen kääntyy risteys Nerkoo, sitä tietä n.1 km ja junaradan ylikäytävän kohdalta kääntyy vasemmalle tallin pihaan, maneesi näkyy siihen viimeiseen risteykseen.

 

Tervetuloa kilpailemaan Nerkoolle!

 

 

 

LAPINLAHDEN RATSASTUSSEURA HARJOITUSESTEKILPAILUT LA 3.11.18

LÄHTÖJÄRJESTYS

LUOKKA 1, Puomi/Ristikko:

  1. Wilma Räisänen – Barney   (puomi)
  2. Elviira Penttinen – Rape Bugatti    LaRS
  3. Ronja Suihkonen – Cat Pip   Hurma
  4. Hilta Korkiamäki – Goldencoast Night Moon LaRS

LUOKKA 2, 50-60cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Inka Silvola – Valiuta    LaRS  (50)
  2. Kerttu Korhonen – Papu    LaRS
  3. Emma Danschu – Aura    LaRS
  4. Henna Danschu – Netta  LaRS
  5. Iida Tolvanen – Papu    Savo Riders
  6. Hilta Korkiamäki – Aura    LaRS
  7. Inka Silvola – Valiuta     LaRS

LUOKKA 3, 70cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Reeta Pesonen – Kassinen  LaRS
  2. Milja Tolvanen – Aura  Savo Riders
  3. Oona Nurminen – Renttu     LaRS
  4. Inka Silvola – L.R. Roseate Sky   LaRS
  5. Ronja Partanen – Kassinen   LaRS

LUOKKA 4, 80cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Roosa Mourujärvi – Kapris Kis    Hurma
  2. Inka Silvola – L.R. Roseate Sky    LaRS
  3. Tommi Suihkonen – Royan   Hurma

LUOKKA 5, 90-110cm, arv. 367.1(A2/A2):

  1. Sofia Tallgren – Venni   LaRS     90
  2. Roosa Mourujärvi – Kapris Kis  Hurma  90
  3. Vilma Virtanen – Eve   LaRS     100
  4. Vilma Virtanen – Eve    LaRS    110

 

 

 

 

 

 

KILPAILUKUTSU

TERVETULOA Lapinlahden Ratsastusseuran järjestämiin esteratsastuksen harjoituskilpailuihin Nerkoon Ratsutallille Lapinlahdelle lauantaina 3.11.2018 klo 11:00 alkaen


Lauantaina klo 11


LUOKKA 1 Ristikkoluokka, arv.A.1.0
LUOKKA 2 50cm arv.367.1(A2/A2) avoin kaikille
LUOKKA 3 60cm arv.367.1(A2/A2) avoin kaikille
LUOKKA 4 70cm arv.367.1(A2/A2) avoin kaikille

LUOKKA 5 80cm arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille

LUOKKA 6 90-100cm arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille, ratsastaja voi halutessaan hypätä kaksi eri rataa

1. Ilmoittautumiset to 1.11.2018 iltaan mennessä tallin seinälle tai sähköpostiin miiatallgren@yahoo.com, otamme jälki-ilmoittautuneita.
2. Lähtölistat julkistetaan perjantai-iltana seuran sivuilla www.lapinlahdenratsastusseura.fi ja LaRS:in facebookissa. Järjestäjä pidättää oikeuden yhdistää luokkia mikäli osallistujamäärä on vähäinen.
3. Kilpailut ratsastetaan Nerkoon maneesissa, verryttely ryhmittäin maneesissa.
4. Lähtömaksut Lapinlahden Ratsastusseuran jäsenille 10e, muiden seurojen jäsenille 12e, varaa tasaraha kansliaan. Ristikkoluokan lähtömaksu 5e. Palkintoina ruusukkeet.
5. Kilpailuissa noudatetaan SRL:n sääntöjä, kilpailuasuksi riittää turvakypärä ja siisti ratsastusasu, turvaliivin käyttöä suositellaan.
6. Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.
7. Tiedustelut Miia Tallgren 044 567 0844, karsinatiedustelut Enni Huttunen 040 7241 827.
8. Paikalla pienimuotoinen kanttiini.

 

 

 

 

LAPINLAHDEN RATSASTUSSEURA HARJOITUSESTEKILPAILUT SU 30.9.18

LÄHTÖJÄRJESTYS

LUOKKA 1, Ristikko, arv. A.1.0:

1. Ulla-Emilia Lehtonen – Jamppis KvR

2. Sini Shemeikka - Fågelängdens Decibel LaRS

3. Milla Pitkänen - Barney LaRS

LUOKKA 2, 50cm, arv. 367.1(A2/A2):

1. Sini Shemeikka - Fågelängdens Decibel LaRS

2. Kerttu Korhonen – Papu LaRS

3. Sanni Huttunen – Aura LaRS

LUOKKA 3, 60cm, arv. 367.1(A2/A2):

1. Hilta Korkiamäki - Papu LaRS

2. Emma Danschu – Aura LaRS

3. Henna Dansch – Netta LaRS

4. Iida Tolvanen – Papu LaRS

LUOKKA 4, 70cm, arv. 367.1(A2/A2):

1. Reeta Pesonen – Kassinen LaRS

2. Inka Silvola – L.R. Roseate Sky LaRS

3. Milja Tolvanen – Aura LaRS

4. Essi Roivainen – Aldato Furioso I-6 Femina SiRa

5. Inka Silvola – Valiuta LaRS

6. Ronja Partanen – Kassinen LaRS

LUOKKA 5, 80cm, arv. 367.1(A2/A2):

1. Inka Silvola – Valiuta LaRS

2. Helmi Huttunen – Renttu LaRS

3. Ulla-Emilia Lehtonen – Netta KvR

4. Sofia Tallgren – Vendetta LaRS

5. Inka Silvola – L.R. Roseate Sky LaRS

6. Helmi Huttunen – Isac Stone LaRS

LUOKKA 6, 90-110cm, arv. 367.1(A2/A2):

1. Helmi Huttunen – Renttu LaRS

2. Sofia Tallgren – Vendetta LaRS

3. Noora Taskinen – Fox Hurma

100cm 4. Vilma Virtanen – Eve LaRS

5. Noora Taskinen – Fox Hurma

110cm 6. Vilma Virtanen – Eve LaRS

 

 

KILPAILUKUTSU

TERVETULOA Lapinlahden Ratsastusseuran järjestämiin esteratsastuksen harjoituskilpailuihin Nerkoon Ratsutallille Lapinlahdelle sunnuntaina 30.9.2018 klo 11:00 alkaen


Sunnuntaina klo 11:00


LUOKKA 1 Ristikkoluokka, arv.A.1.0
LUOKKA 2 50cm arv.367.1(A2/A2) avoin kaikille
LUOKKA 3 60cm arv.367.1(A2/A2) avoin kaikille
LUOKKA 4 70cm arv.367.1(A2/A2) avoin kaikille

LUOKKA 5 80cm arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille

LUOKKA 6 90-100cm arv. 367.1(A2/A2) avoin kaikille, ratsastaja voi halutessaan hypätä kaksi eri rataa

1. Ilmoittautumiset la 29.9.2018 iltaan mennessä tallin seinälle tai sähköpostiin miiatallgren@yahoo.com, otamme jälki-ilmoittautuneita.
2. Lähtölistat julkistetaan lauantai-iltana seuran sivuilla www.lapinlahdenratsastusseura.fi ja LaRS:in facebookissa. Järjestäjä pidättää oikeuden yhdistää luokkia mikäli osallistujamäärä on vähäinen.
3. Kilpailut ratsastetaan Nerkoon tallin kentällä, verryttely ryhmittäin kentällä tai erikseen maneesissa.
4. Lähtömaksut Lapinlahden Ratsastusseuran jäsenille 10e, muiden seurojen jäsenille 12e, varaa tasaraha kansliaan. Ristikkoluokan lähtömaksu 5e.

Palkintoina ruusukkeet.
5. Kilpailuissa noudatetaan SRL:n sääntöjä, kilpailuasuksi riittää turvakypärä ja siisti ratsastusasu, turvaliivin käyttöä suositellaan.
6. Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.
7. Tiedustelut Miia Tallgren 044 567 0844, karsinatiedustelut Enni Huttunen 040 7241 827.
8. Paikalla pienimuotoinen kanttiini.

 

Tervetuloa kilpailemaan Nerkoolle!

 

***

 

      ***     ***     ***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
© NettiTieto Oy